פארק הטיפוס אוסלו – Oslo Klatrepark

פארק הטיפוס אוסלו - Oslo Klatrepark
פארק הטיפוס אוסלו – Oslo Klatrepark

פארק הטיפוס אוסלו, Oslo Klatrepark הוא פארק חווייתי שופע אקסטרים. פארק הטיפוס מכיל 7 מסלולים בגבהים של 0.5-15 מטר מעל העצים בדרגות קושי שונות. המקום כולל יותר מ-70 מתקנים והמטרה בכולם אחת: להגיע מעץ לעץ באמצעות טכניקות שונות. אומגה, קפיצה בסגנון טרזן, זחילה, נדנוד ועוד. הפארק פתוח בחודשים אפריל – אוקטובר, אך נפתח לקבוצות במועדים אחרים בהזמנה מראש.


אני מאמין ספורטיבי וירוק

הפארק נבנה בשנת 2014 מתוך אמונה שהפעילות הגופנית בפארק תורמת לחיים בריאים, מאפשרת להתגבר על אתגרים פיזיים ומנטליים, מפתחת כישורים בתחומים אלו ומספקת תחושה של הישג. בפארק מאמינים שלמידה ותרגול מפתחים מוטוריקה ושהדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות משחק, כלומר פעילויות שמבוססות על קשר יד-עין, תיאום, איזון, כוח, זריזות ועוד.

המקום נבנה גם מתוך מחשבה אקולוגית במטרה להגן על הסביבה וכל האלמנטים בו, כולל כבלי הפלדה, הפלטפורמות והמכשולים הותקנו באופן שאינו פוגע בעצים או בסביבתם.


תכנון טיולים באנר

לחתום בבית ולהיות בטוחים כל השנה

כל המבקרים בפארק חייבים לחתום על טופס שבו הם מצהירים על הסכמתם לחוקי המקום.  שימו לב – מומלץ לשלוח את ההצהרה דרך האינטרנט כי כך אתם מבטיחים את תקפותה לשנה. בקבוצות של מבקרים נדרשת הסכמה של אחראי הקבוצה בתנאי שהוא בן 18 ומעלה.

airalo ad

דואגים שכולם יהיו מרוצים ובטוחים

לילדים עד גיל 18 נדרשת חתימת ההורים וילדים עד גיל 10 חייבים בליווי מבוגר (מעל גיל 18). עם זאת, במסלולים לילדים נדרש ליווי של מבוגר מהקרקע ולא מבוגר מטפס.  המקום ממליץ על מבוגר מלווה לכל 3 ילדים והפארק מתאים ונגיש לנכים, אך מומלץ ליצור קשר טלפוני או אלקטרוני טרם ההגעה למקום כדי לוודא זאת.

ומה עם סלפי?

טיפוס מעץ לעץ - פארק הטיפוס
טיפוס מעץ לעץ – פארק הטיפוס

ניתן לצלם בפארק הן וידאו והן סטילס לשימוש עצמי. העלאת תמונות למדיה חברתית כלשהי מצריכה את קבלת המצולם או את הסכמת הוריו (במידה והמצולם הוא מתחת לגיל 15). אסור לצלם בפארק באמצעות רחפנים.

רק בגלל הרוח

פארק הטיפוס פתוח במהלך הקיץ ללא תלות במזג האויר והמתקנים עמידים בפני גשם. עם זאת, במקרה של רוחות עזות או רעמים חלק מהפארק או כולו נסגרים עד להודעה חדשה. במקרים כאלה סגירת הפארק אינה מזכה את רוכשי הכרטיסים בהחזר כספי כלשהו.

מלון מצויין קרוב לפארק

מה ללבוש?

מומלץ להגיע אל פארק הטיפוס אוסלו בלבוש ספורטיבי ולהצטייד במעיל רוח עמיד למים למקרה הצורך. מומלץ להצטייד בבגדים להחלפה וכן בנעלי ספורט או בנעלי הליכה עם סוליות טובות. המקום ממליץ להשתמש בכפפות דקות שמאפשרות אחיזה חזקה במתקנים. אם אין לכם כפפות כאלו או אם שכחתם אותם בבית תוכלו לרכוש אותן מראש כאן או במקום.

מה יש לאכול?

בפארק יש אזור לברביקיו עם גריל גז שבו ניתן לנפנף. כמו כן, יש במקום פינות אכילה וקיוסק שמוכר גלידות, משקאות קרים וחמים, חטיפים אנרגיה ושוקולדים.

קורסים ומחנות

בפארק נערכים קורסים ב-3 תחומים

קורס בולדרינג

לימוד הטכניקה של טיפוס על סלעים ללא שימוש בחבלים, ברתמות ובציוד כמו נעליים.

קורס טיפוס

לימוד יסודות הטיפוס על סלעים תוך שימוש בעוגנים קבועים בסלע לצורך הגנה.

קורס סנפלינג

לימוד של ירידה אנכית מבוקרת מסלעים כולל הקמת עוגנים וטכניקות שונות.

מחנות קיץ

כמו כן, הפארק מפעיל בקיץ 4 מחזורים של מחנות קיץ שבהם מתנסים בפעילויות שונות כמו טיפוס, טיפוס הרים וסנפלינג. המחנות מיועדים לגילאים 12-16 ונערכים במשך שבוע למשך 5-7 שעות ביום. כל הפעילויות במקום נערכות ע"י מדריכים מוסמכים ובאמצעות שיטות שונות שהוגדרו בתקן הנורבגי.

כמה זה עולה?

מחזיקי כרטיס אוסלו פס נהנים מ-20% הנחה שלא בהזמנה מראש. אנחנו כמובן ממליצים על האופציה הזו, אך קחו בחשבון שיש במקום מלאי מוגבל של קסדות ורתמות ששמורים למזמיני מקום מראש. כמו כן, למשפחה שכוללת 2 הורים ולפחות 2 ילדים ניתנת הנחה של 10%. בכל מקרה, מי שלא מטפס על המתקנים פטור מתשלום של דמי הכניסה. החניה במקום בחינם.

מלון נהדר קרוב לפארק

שעות פתיחה

  • 6-20.8 – כל יום מ-10:00-18:00
  • 8-29.10 בימי רביעי מ-12:00-20:00
  • 8-29.10 בימים שבת וראשון מ-10:00-18:00

ההגעה אל פארק הטיפוס של אוסלו

אוטובוס – קוים מספר 301/302 עד תחנת Bånkallstubben.

כתובת – Trondheimsveien 644 0968 אוסלו.

אתר האינטרנט של הפארק