אונדרדאל, הפנינה המקסימה של פיורדי נורווגיה | Undredal

בתוך פיורד סוגנה העצום, הפיורד המיושב הארוך ביותר בעולם והידוע כ"מלך הפיורדים", שוכן הכפר הציורי אונדרדאל.


אונדרדאל
אונדרדאל

מוקף בפסגות נישאות ומשדר קסם מהאגדות, אונדרדאל הוא מקום מקלט למי שמחפש לברוח בשלווה אל לב היופי הטבעי עוצר הנשימה של נורבגיה.

למרות גודלו הקטן (עשרות תושבים בלבד), אונדרדאל מתגאה במרקם עשיר של היסטוריה ומסורת נורדית האהובות על תושביו. אנשי אונדרדל, הגאים במורשתם, מקבלים את פני המבקרים בכפר בחום, ומוסיפים לקסם הבלתי ניתן לעמוד בפניו של הכפר.


תכנון טיולים באנר

לאורך Aurlandsfjord, קרוב ל-Gudvangen ופלאם, אונדרדאל היא פנינה נסתרת, השוכנת בין פסגות דרמטיות ומושלגות. המסע לאונדרדאל הוא ממש חוויה ויזואלית, עם כבישים מפותלים ונופים מהפנטים המשמשים כהקדמה לקסם המצפה לכם שם. בין בחורף ובין בקיץ.

airalo ad

תכננו את ביקורכם באנדרדאל ותנו לכפר האגדתי הזה לשבות את לבכם בתוך הפאר של הסוגנפיורד.

מה יש באונדרדאל ובסביבתה?

Powered by GetYourGuide

כנסיית העץ (Stave Church) הקטנה ביותר בעולם

חובה לבקר בכנסיית העץ הקטנה ביותר בעולם שעדיין נמצאת בשימוש. פנינה היסטורית זו מספקת הצצה למסורות השורשיות של הכפר, מה שהופך אותה לתחנה חיונית עבור חובבי היסטוריה ותרבות.

מסלולי טיול לנקודות תצפית וחוות

בשל התלילות, טיול אל החווה הוא קשוח ומתאים למיטבי לכת. נסו להגיע אל חוות הקיץ Hovdungo באנדרדל, בגובה 740 מטר מעל פני הים ולתצפת על האיזור מלמעלה.

ניתן אפילו להזמין לינה בקן הנשרים, למעלה בגובה 1000 מטר מעל פני הים. ניתן להרחיב את הטיול המדהים הזה לחוות שטיגן (Stigen) רק אל תשכחו להזמין שייט חזרה לאונדרדאל. (תוכלו לעשות זאת ב-Undredalsbui לפני שאתם עוזבים).

נוף מעל פיורד אונדרדאל

גבינות העיזים של אנדרדאל

אונדרדאל ידועה בגבינת העיזים יוצאת הדופן שלה. הגבינה היא תוצרת מקומית ואסור לפספס את המעדן הזה.

תוכלו להתענג על טעמה העשיר והקרמי ואפילו לבקר את יצרני הגבינות המקומיים כדי לחזות באומנות ייצור הגבינה מקרוב. באונדרדאל חיים כ-70 תושבים אבל פי 6 עיזים!

הפיורד של אונסק"ו ודיסני

פיורד סוגנה, בו נמצא אונדרדאל, הוא חלק מרשימת המורשת העולמית היוקרתית של אונסק"ו. היופי הטבעי של האזור, התרבות הייחודית והמשמעות ההיסטורית הופכים אותו לחלק חיוני מהמורשת התרבותית והטבעית של נורבגיה.

הכפר אונדרדאל היווה השראה גם לסרט של דיסני "לשבור את הקרח", עם הנופים הקסומים, מכוסי השלג והקסם הציורי שלו.

לינה באונדרדאל

באונדרדאל יש יחידות אירוח ייחודיות ומקסימות, כגון Undredal Brygge, עם בקתות נעימות ונוף אל הפיורד שאין שני לו.

לחוויה סוחפת יותר, שקלו ללון ב-New Hansagarden, שם תוכלו לטבול את עצמכם במסורות הכפריות תוך הנאה ממקום לינה נוח ואותנטי.

עוד מלונות תוכלו למצוא בקישור הזה.

איך מגיעים לאונדרדאל?

אפשר להגיע לכאן במכונית שכורה. אופציה כזו תספק לכם גמישות ויכולת לחקור את האזור שמסביב בקצב שלכם. באוטובוס אפשר להגיע לכאן גם כן. הכפר נגיש מפלאם או Aurland.

סירת אקספרס לברגן וממנה

כדי לכם לשקול לשלב את הטיול עם סירת אקספרס לסוגנדל או פלאם. להזמנות.

בטיסה

שדה התעופה הקרוב ביותר נמצא בסוגנדל, במרחק של שעתיים נסיעה מאונדרדאל. כרטיסי טיסה אפשר למצוא כאן.