חושבים על קרוז לנורבגיה? קבלו את רשימת חברות השייט והקרוזים שיש בנורבגיה

כל המומחים הגיעו למסקנה אחת – אין דרך טובה ומרגיעה יותר לראות ולחוות את נורבגיה מאשר באמצעות טיול בקרוז. למעשה, טיול על ספינת קרוז לנורבגיה יאפשר לכם ליהנות מכל העולמות: גם נוחות של בית מלון 5 כוכבים וגם את כל ההנאות של חופי נורבגיה השונים. וכמובן – הקרוז לנורבגיה יחסוך מכם את הצורך לפרוק ולארוז מזוודות בכל יעד מחדש.

ספינת קרוזים עוגנת באחד החופים בנורבגיה
ספינת קרוזים עוגנת באחד החופים בנורבגיה

רוב האנשים שנרשמים לקרוז בחופי נורבגיה מחפשים שקט ושלווה, נופים מרהיבים, כמה טעימות מהחוות המקומיות וזה הכל. נורבגיה היא המקום המושלם לקרוז – יש לה את אחד מקוי החוף הארוכים בעולם ויותר פיורדים מכל מקום אחר. אפילו המילה פיורד היא ממוצא נורבגי…

אבל כאן מתחילה הבעיה כי הבחירה קשה: האם לבחור בקרוז שמאפשר לצפות בשמש חצות, באורות הצפון או בקרוזים שמתמקדים בחיי הבר הנורבגים כמו צפייה בנשרים, לוויתנים או אריות ים? בכל קרוז שתבחרו אנא וודאו שהוא כולל בתוכו גם סיורי חוף כדי שתוכלו להכיר את נורבגיה לעומק.

קרוזים לאורך חופי נורבגיה יוצאים מנמלים שונים באירופה, כך שאתם יכולים להינות מהם בקלות ובנוחות עם מינימום טרחה ומקסימום נוחות. חלק מהקרוזים יוצאים לדרכם מאוסלו או מברגן כך שניתן להגיע אליהם באמצעות טיסה ישירה. והנה המלצה לפני שנתחיל לפרט על הקרוזים השונים – רכשו Cruise Pass וקבלו הנחות של עד 40% (!), הטבות וצ'ופרים במקומות בילוי, במוזיאונים ברכישת מזכרות ובעשרות המסעדות המשתתפות.

יעדי הקרוזים הפופולריים

ברגן

העיר השנייה בגודלה בנורבגיה שנחשבת לשער הכניסה לממלכת הפיורדים.

פלאם

כפר קטן במערב נורבגיה שנחשב לאחד המקומות היפים במדינה.

אזור פיורד גיירנגר

פיורד שהוכר ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ונחשב לאתר חובה לכל המבקרים במדינה.

אוסלו

בירת נורבגיה ששום ביקור בנורבגיה אינו שלם בלעדיה.

נורדקאפ

הנקודה הכי צפונית באירופה ונקודת המוצא להרפתקאות ארקטיות שפשוט אין במקומות אחרים.

ספינת הקרוזים Queen Mary 2
ספינת הקרוזים Queen Mary 2

אז באיזו חברת שיט כדאי לבחור?

Azamara Club Cruises

החברה מפעילה 8 קרוזים בנורבגיה שנעים מ-9 ועד 17 לילות. רוב הקוים כוללים גם ביקור בערים נוספות כמו קופנהגן, סטוקהולם וערים שונות לאורך הים הבלטי. וזה לא הכל. חלק מהקוים מגיעים לנורדקאפ, לשפיצברגן או מתרכזים בשמש חצות כך שהבחירה קשה במיוחד.

יציאה וחזרה אל: סאוטהמפטון שבאנגליה.

AIDA Cruises

השיט נמשך בין 10-34 ימים וחלקו מגיע גם לאיסלנד, לנורדקאפ, לערים שונות בים הבלטי ולשפיצברגן.

יציאה וחזרה אל: המבורג או קייל בגרמניה.

Cruise & Maritime Voyages

לחברה יש שני קוים עיקריים בנורבגיה: 7 מסלולים לפיורדים הנורבגים ו-4 מסלול נוספים שמתמקדים בנושא אורות הצפון. רק אחד מהמסלולי השיט של החברה כולל מדינה נוספת (איסלנד) כך שהם מוקדשים בראש ובראשונה לנורבגיה.

יציאה וחזרה אל: ערים שונות באנגליה, רוטרדם, אמסטרדם ודבלין.

Celebrity Cruise

החברה מציעה קרוז של 7-8 לילות לפיורדים הנורבגים.

יציאה וחזרה אל: סאות'המפטון או דבלין.

Compagnie des Iles du Ponant

החברה מציעה שיט של 6 לילות שמוקדש למוזיקה קלאסית וכולל את הונפלור בצרפת, ערים שונות באירופה ומסתיים בברגן. כמו כן לחברה קרוזים קלאסיים יותר, למשל שיט של 7 לילות בפיורדים הנורבגים מאוסלו לברגן כולל טיסות, שיט של 8 לילות מרקיאוויק שבאיסלנד לברגן בעקבות הויקינגים, שיט של 7 לילות מברגן לקופנהגן, שיט של 11 לילות מדבלין לטרומסו, שיט של 8 לילות מלונדון לברגן בעקבות גנים מפורסמים ואתרים היסטורים וכו'. כל מסלולי השיט של החברה כוללים טיסות הלוך וחזור מפריז לנקודת המוצא ומנקודת הסיום.

Cunard Line

לחברה יש מספר מסלולי שיט בנורבגיה, למשל מסלולים שונים במסגרת קרוזי החברה  לסקנדינביה, לים הבלטי ולצפון אירופה.

Costa Crociere

לחברה יש מסלולי שיט רבים שכוללים את נורבגיה, למשל מסלול של 8 לילות שמתחיל בצפון גרמניה, עובר בקופנהגן ומסתיים בברגן. הטיול כולל טיסות הלוך ושוב למילאנו.

Crystal Cruises

החברה מגיעה לנורבגיה במסגרת מספר מסלולים, למשל מסלול מעגלי של 14 יום מלונדון בעקבות שמש חצות, מסלול בן 16 יום מרקיוויאק לקופנהגן כולל נורדקאפ, מסלול בן 14 יום מליסבון ללונדון, מסלול בן 14 יום מלונדון לקופנהגן, מסלול בן 11 יום מלונדון לאמסטרדם ועוד.

Fred. Olsen Cruises

לחברה יש 46 מסלולים שכוללים את נורבגיה ואורכם מ-5 ועד 16 יום. כל הקרוזים יוצאים לדרכם מנמלים שונים באנגליה והם מעגליים.

Hapag-Lloyd Cruises

לחברה יש 31 מסלולים שונים שכוללים את נורבגיה בוריאציות שונות, למשל חלקם כוללים ארצות נוספות (גרמניה ואיסלנד למשל) וחלקם אינם מעגליים.

Holland America Line

לחברה 31 מסלולים שיט בנורבגיה בנושאים שונים, למשל סאגות ויקינגיות, שמש חצות ועוד. רוב הקרוזים של החברה הם מעגליים כך שהם מתחילים ומסתיימים באמסטרדם או ברוטרדם. אורך הקרוזים משתנה ונע בין 7-28 יום וחלקו כולל יעדים נוספים כמו ברלין, קייל, המבורג, קופנהגן, ערים שונות בים הבלטי וברחבי אנגליה.

Hurtigruten – ספינת המסע החופית

לחברה זו 14 ספינות ו-4 מסלולים שונים ברחבי נורבגיה. ספינות החברה עוגנות ב-30 נמלים שונים בנורבגיה שרובם אינם כלולים במסלולים של חברות אחרות. לפרטים נוספים על החברה בעברית לחצו כאן.

Kristina Cruises

לחברה זו 3 מסלולים מעגליים שכוללים את נורבגיה ושנמשכים 9-14 יום. כל המסלולים כוללים טיסות מפינלנד לנקודות המוצא והסיום של המסלול בניוקאסל או האל.

Marella Cruise

לחברה זו 9 מסלולים שונים שכוללים את נורבגיה באורך של בין 7-14 לילות. כל המסלולים הם מעגליים ומתחילים/מסתיימים בניוקאסל או בסאוטהמפטון שבאנגליה. חלק מהקרוזים כוללים יעדים נוספים כמו ערים שונות בסקוטלנד, שבדיה, אסטוניה, לטביה, רוסיה, פינלנד, גרמניה, דנמרק, בלגיה ואיסלנד.

MSC Cruises

לחברה זו 4 מסלולים שכוללים את נורבגיה ביחד עם יעדים במדינות נוספות כמו דנמרק, שבדיה, אסטוניה ורוסיה. משך הקרוזים של חברה זו משתנה בין 6-14 לילות.

התחלה וסוף: בקייל, בקופנהגן או המבורג.

Noble Caledonia

לחברה זו 10 מסלולים שכוללים את נורבגיה ואורכם נע בין 8-30 לילות. רוב מסלולי הקרוז אינם מעגליים וחלקם כוללים יעדים נוספים, למשל איים בסקוטלנד וערים נוספות בדנמרק, רוסיה, אסטוניה, פינלנד ושבדיה.

Norwegian Cruise Line

לחברה זו מספר מסלולי שיט שכוללים את נורבגיה, למשל מסלול בן 12 יום, מסלול  בן 8 יום ועוד. רוב המסלולים הם מעגליים כך שהם מתחילים ומסתיימים בהמבורג שבגרמניה.

Oceania Cruises

לחברה זו עשרות מסלולים שכוללים את נורבגיה מתוכם כ-30 מסלולים שכוללים את אוסלו. רוב מסלולי החברה אינם מעגליים ואורכם נע בין 10-36 יום.

Oceanwide Expeditions

לחברה זו 23 מסלולים שכוללים את נורבגיה שמתרכזים באזור הארקטי של המדינה, בספארי נשרי ים ובזוהר הצפוני. מלבד קרוז אחד דובר גרמנית כל הקרוזים של החברה דוברי אנגלית.

P&O Cruises[

לחברה זו 4 מסלולים שכוללים את נורבגיה שנעים בין 9-14 יום. רוב המסלולים הם מעגליים ומתחילים/מסתיימים בסאוטהמפטון וחלקם כוללים יעדים אחרים באזור סקנדינביה, למשל ערים בפינלנד, רוסיה ואסטוניה.

Phoenix Reisen

לחברה זו 29 מסלולים שכוללים את נורבגיה שאורכם נע מ-7 ל-14 יום. רוב המסלולים הם מעגליים ומתחילים ומסתיימים באותה עיר בגרמניה, לרוב ברלין או המבורג. רוב המסלולים אינם כוללים יעדים אחרים מחוץ לנורבגיה.

Princess Cruises

לחברה זו 19 מסלולים שכוללים את נורבגיה שאורכם נע מ-7-16 יום. כל המסלולים מעגליים רובם מנמלים שונים בלונדון וחלקם מהלסינקי בפינלנד, קופנהגן בדנמרק, סנט פטרסבורג ברוסיה או מברלין בגרמניה.

Regent Seven Seas Cruises

לחברה זו עשרות מסלולים בצפון אירופה שחלקם כוללים את נורבגיה, למשל מסלול בן 12 יום מקופנהגן לאוסלו או מסלול בן 10 ימים מאוסלו ללונדון.

Royal Caribbean Cruise

לחברה זו 13 מסלולים שכוללים את נורבגיה שאורכם נע בין 7-14 לילות.

Saga Shipping Co Ltd

לחברה זו 15 מסלולים שכוללים את נורבגיה ושיוצאים מיעדים שונים באנגליה בעיקר מדובר. מלבד מסלול אחד שהוא בסגנון הכל כלול, כל המסלולים הם במסגרת פנסיון מלא. משך הקרוזים נע בין 6-17 לילות.

Seabourn

לחברה זו 51 מסלולים בצפון אירופה מתוכם לפחות 10 בנורבגיה. רוב מסלולי החברה בנורבגיה נמשכים לפחות 10 ימים ואינם מעגליים. בנוסף, רוב המסלולים בנורבגיה כוללים יעדים נוספים באירופה כמו איסלנד, דנמרק ואנגליה.

Silversea Cruises

לחברה זו 50 מסלולים בצפון אירופה מתוכם לפחות 10 כוללים את נורבגיה. מסלולי החברה נמשכים בין 7-15 יום וחלקם אינם מעגליים. רוב המסלולים בנורבגיה כוללים יעדים במדינות נוספות כמו דנמרק ואנגליה.

Transocean Tours Touristik

לחברה זו כמה עשרות מסלולים בנורבגיה שנמשכים 8-19 ימים. רוב המסלולים יוצאים מערים שונות בגרמניה בעיקר ברלין, המבורג וקייל ומיעוטם מאמסטרדם.

שאלות ותשובות

מה היתרונות שיש בקרוז על פני טיולים בסגנונות אחרים?

טיול באמצעות קרוז בנורבגיה נחשב לדרך האולטימטיבית לחוות את המדינה כי הוא מאפשר ליהנות מכל העולמות: גם נוחות של בית מלון 5 כוכבים וגם את כל ההנאות של נורבגיה שנהנית מקו החוף הארוך בעולם וממספר הפיורדים הגדול בעולם. וכמובן – הקרוז חוסך את הצורך לפרוק ולארוז מזוודות בכל יעד מחדש…

איך לבחור קרוז לנורבגיה?

לכל קרוז בנורבגיה יש את הדגשים שלו. למשל, יש קרוזים שמתמקדים בצפייה בשמש חצות, באורות הצפון ויש כאלו שמתמקדים בחיי הבר הנורבגים כמו צפייה בנשרים, לוויתנים או אריות ים. לכן, כשבוחרים קרוז חשוב לא רק להתאים את נושא הקרוז להעדפות שלכם, אלא גם לוודא שהוא כולל סיורי חוף שמאפשרים להכיר את נורבגיה לעומק. כמו כן, מומלץ לרכוש קרוז פס שמקנה הנחות בסיורי חוף, מסעדות, אטרקציות, מוזיאונים, מקומות בילוי, רכישת מזכרות ועוד.

מאיפה יש קרוזים לנורבגיה?

קרוזים לנורבגיה יוצאים מנמלים שונים ברחבי אירופה. חלק מהקרוזים יוצאים לדרכם מנורבגיה עצמה – מאוסלו או מברגן כך שניתן להגיע אליהם די מהר בטיסה ישירה מישראל.

מה הקרוז הכי משתלם/טוב לדעתכם בנורבגיה?

לדעתנו הקרוזים של חברת הורטיגרוטן הנורבגית מאוד טובים, לחברה יש 14 ספינות והקרוזים שלה פועלים לאורך 4 מסלולים שונים במדינה. אנחנו בטוחים שאחד מהם יתאים לכם.